En Sağlıklı Köpek Mamaları

En Sağlıklı Köpek Mamaları

Köpek sahip olan kişiler köpeklerinin sağlıklı gelişiminde köpek mamalarının önemini iyi bilmekte ve köpekleri için en ideal mamayı tercih etmektedirler. Makalemizde köpek sahibi olmak isteyen ya da olan kişiler için en iyi köpek mamalarından bahsetmeye çalışacağız. Böylece köpeğinizin beslenmesinde onların sağlıklı gelişimlerine en iyi şekilde katkıda bulunabileceksiniz. En sağlıklı köpek mamaları olarak bebeğiniz için en ideal köpek mamalarını sizler için yazımızda paylaşmaya çalışacağız. Köpeğiniz için en ideal ve kaliteli olan mamayı tercih etmeniz konusunda veterineriniz size yardımcı olacaktır. Köpeğinizin gelişimine uygun şekilde sağlıklı ve kaliteli mamanın hangisi olduğu konusunda veterineriniz size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır. Köpeğiniz henüz yavru ise özel formüle edilmiş olan kuru mamalar köpeğiniz için ideal olacaktır. Köpeğiniz büyükse köpeğinizin yaş durumuna ve fiziki yapısına uygun mama seçeneklerini veterineriniz size söyleyecektir.

Kaliteli Köpek Mamaları Nasıl Olur?

Köpeğinizin sağlıklı gelişiminde beslenmesinin ayrı bir yeri ve önemi vardır. Köpeğinizin kendisiyle ve çevresiyle barışık sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirmesinde yediği besinlerin de önemi büyüktür. Köpeğiniz ne kadar kaliteli ve sağlıklı beslenirse o derecede sağlıklı ve mutlu bir kişilik yapısı sergileyecektir. Mama seçimi yapılırken bebeğinizin cinsine, genetik özelliklerine uygun mama seçimi yapılmalıdır. İster kuru mama isterse konserve maması alın, köpeğinizin sağlıklı gelişiminde mamanın kalitesi ilk sırada olmadır. Köpeğiniz ne kadar kaliteli ve iyi mamalarla beslenirse o derecede gelişimini sağlıklı bir şekilde devam ettirir ve ömrü de daha uzun olur. Bu açıdan köpeğiniz için seçeceğiniz mamanın cinsi ne olursa olsun iyi ve kaliteli olmasına özen gösterin.

En İyi Köpek Mamaları

Hey Love

Hey love köpek maması köpek mamaları içinde kaliteli bir mamadır. Mamanın içerisinde mısır, buğday, arpa, et, kemik unu, peynir suyu tozu, kalsiyum fosfat, yumurta, buğday kepeği, soya küspesi, sığır içi yağı, kuru akciğer gibi daha pek çok vitamin ve mineral içerici ürünler bulunmaktadır. Tüm bu maddeler köpeğinizin en iyi şekilde gelişimini sürdürmesi için idealdir.

Orijen

Kaliteli köpek mamalarından bir diğeri de Orihjen köpek mamasıdır. Orijen köpek mamasının içeriğinde bulunan maddeler ise şöyledir; Kemiksiz tavuk eti, taze tavuk ciğeri, taze kemiksiz hindi, taze hindi ciğeri, taze bütün yumurta, taze tavuk yüreği, tavuk kıkırdağı, kurutulmuş soğan, kırmızı mercimek, güneşte kurutulmuş yonca, bezelye lifi, kabak, nohut, havuç, ıspanak, kırmızı etli elma, kızılcık, meyan kökü, melekotu, tatlı rezene, nane yaprağı, sarı papatya, biberiye gibi vitamin ve maddelerdir.

Blue Buffalo Wilderness

Kaliteli köpek mamalarından birisi de Blue Buffalo Wilderness köpek mamasıdır. Bu köpek mamasının içeriğinde de köpeğiniz için ideal pek çok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Mamanın içinde kemiksiz tavuk eti, yulaf unu, çavdar, domates püresi, doğal tavuk aroması, bütün tatlı patates, bütün havuç, ringa balığı unu, kurutulmuş yumurta, arpa çimi, taurin, yaban mersini, keten tohumu, yeşil çay özütü, sarımsak, ayçiçeği yağı, balık yağı, kurutulmuş hindiba kökü, biberiye yağı, C vitamini, D3 vitamin ilavesi, riboflavin, folik asit, kalsiyum fosfat, çinko amino asit kompleksi, Birleşik manganez kaynağı, dikalsuyum fosfat, tuz, selenyum gibi daha pek çok vitamin ve mineral bulunmaktadır.

Maxima

Kaliteli köpek maması arayışında olan kişiler için köpeğiniz için ideal köpek mamalarından birisidir. Maxima köpek maması içeriğinde buğday kepeği, sığır donyağı, kuzu yemeği, Ayçiçek yağı, enzim, sığır aroması, K vitamini, nikotinik asit, piridoksin, folik asit, E vitamini gibi pek çok önemli vitamin ve mineral bulunmaktadır.

Bize destek olmak için paylaşır mısınız ?
Facebook
Twitter
Google+
https://www.evcildunyasi.net/2019/06/23/en-saglikli-kopek-mamalari/
RSS
Follow by Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir