Cana Yakın Köpek Irkları 2024

0 0

Cana yakın köpek ırkları 2024 neler? Hangi köpekler diğerlerine oranla daha cana yakın oluyor? Tüm köpeklerin iyi olduğuna inanıyoruz. Dev Great Dane’lerden küçük Chihuahua’lara kadar her türün sevimli yanları ve güçlü ve zayıf yönleri vardır. Özelliklerinin her biri onları sevmemize yardımcı olur. Şimdiye kadar en itaatkâr, en güçlü ve en pahalı köpek ırklarına baktık. Ama en cana yakın köpek ırkını hiç düşündünüz mü? Cana Yakın Köpek Irkları 2024

Resmi olarak en cana yakın olarak sınıflandırılan tek bir cins olmasa da, birçok köpek ırkı neşeli olarak bilinir. Dünyadaki en cana yakın köpek ırklarından bazıları burada.

 Cana Yakın Köpek Irkları 2024

 Listemizin başında bir golden retriever olması gerçekten şaşırtıcı değil, değil mi? İsimleri ve doğası gereği altın rengi olan bu tatlı yavrular, ne kadar çekici oldukları kadar arkadaş canlısı da o kadar iyidirler. Güzel yüzleri, gülümsemeleri ve sosyal kişilikleri nedeniyle dünyanın en popüler on köpek ırkı arasında yer alırlar.

Uzun zamandır genç ailelerin gözdesi olan Golden, neşeli ve arkadaş canlısı mizacı sayesinde genç ailelerin gözdesi olmuştur. Bununla birlikte, çok fazla zihinsel uyarım ve fiziksel aktivite gerektirdikleri için kolayca eğitilebilirler.

Biraz daha büyük bir çanta boyutunda Bichon Frise dört ayaklı arkadaşınız varsa, Bichon Frise harika bir seçimdir.  Cana Yakın Köpek Irkları 2024 Kısa boyları sizi aldatmamalıdır. Bu kabarık tatlılarda harika özellikler var. Özünde eğlendiricidirler ve herhangi bir Bichon Sahibi size bu tüy yumaklarıyla sıkıcı olmadığını söyleyecektir!

Bichon Frise’ların kıvırcık, ipeksi tüyleri nedeniyle hipoalerjenik olarak bilinir. Yine de, herhangi bir uzun tüylü tür gibi, düzenli fırçalama ve profesyonel bakım, onları her zaman muhteşem görünmelerini sağlamak için gereklidir.

 Boxer

Bu yavrular, “Boksör” gibi bir isimle oldukça sert görünseler de, gerçekten büyük ve arkadaş canlısı şapşallardır. Asıl istedikleri tek şey seninle eğlenmek! Enerjileri yüksek, eğlenceli ve genellikle büyük, salak bir gülümsemeyle görülürler. Onların en önemli özelliklerinden biri sadakattir ve onlara ne kadar çok ilgi gösterirseniz, o kadar sadakatli olurlar.

Boksörler, büyük çocukları olan aileler için mükemmel evcil hayvanlar olabilir çünkü saatlerce oynarlar. Cana Yakın Köpek Irkları 2024 Kucak köpeği gibi görünseler de güçlü ve büyük olduklarını unutmamak önemlidir. Çok gürültülü ve baskın olmamaları için onları eğitmek çok önemlidir.

 Cavalier King Charles Spaniel: King Charles Spaniel, diğer köpek ırkları arasında en sakin ve cana yakındır. 18. yüzyılın başlarında İngiltere’de ortaya çıkan bu muhteşem kucak köpekleri, yumuşak ve nazik özellikleriyle milyonlarca insanın kalbini çaldılar.

Cavalier, kucaklarda koşmak yerine kanepede dinlenebileceğiniz bir arkadaş olarak idealdir. Bu uyumlu ve nispeten sakin yavrular, apartman dairesinde yaşıyor olsanız bile hemen hemen her eve sığabilir. Cavalier King Charles’ın sakin ve tüy dökmeyen bir türün peşindeyseniz, onu da düşünmeye değer.

 

Beagle

 11. yüzyılda ortaya çıktığına inanılan Beagle, yüzlerce yıl önce olduğu kadar bugün de seviliyor. Onları çok sevmemize şaşırmamak gerek, çünkü klasik güzel görünümleri, eğitimlilikleri ve zekilikleri, mükemmel boyutları ve nazik mizacı var. Şansımıza, onlar da insan sevgisine sahiptir.

Bununla birlikte, Beagle’lar insanlardan daha çok yemek yemektedir. Dikkatli bir denetim yapmadan çok sayıda yemeği çaldıklarını görmüşsünüzdür. Cana Yakın Köpek Irkları 2024 Obeziteden kaçınmak için, onları sağlıklı ve porsiyon kontrollü bir diyetle beslemek ve günlük olarak bol miktarda egzersiz yapmak çok önemlidir.

Samoyed bir kitabı kapağına göre yargılamamalısın derler, ancak konu Samoyed olunca bu değerlendirme oldukça doğrudur. Bu bulut benzeri yavrular, yumuşak kürkleri ve yalnızca bir canavarın hayır diyebileceği bir gülümsemeyle son zamanlarda daha popüler hale geldi. Cana Yakın Köpek Irkları 2024 Bir samoyedle tanıştığınızda nedenini anlayacaksınız. Sosyal kelebekler bu pofudukla her yerde arkadaş olurlar.

Güzel olmasına rağmen, Samoyed’in sıcak iklim için uygun bir ırk olmadığını unutmayın. Bu nedenle, aşırı ısınmamalarını sağlamak için yaz aylarında onları yakından izlemek çok önemlidir. Biraz havalandırma ve donmuş köpek maması işinizi kolaylaştıracaktır.

Staffordshire Staffies

Staffordshire Staffies, yıllar boyunca kötü bir üne sahipti, ancak bu kötü imajın arkasında sıcak, sadık ve kibar bir ruh var. Staffies sert görünse de, tüm köpekler gibi sadece sevmek ve sevilmek ister. Ve bu kadar güzel bir gülümsemeye sahip bir çocuğu kim sevmez ki?

Herhangi bir Staffy, sahipleri tarafından nasıl davranıldığına bağlıdır. Doğuştan dostça bir mizacı var, bu yüzden onlara koşulsuz sevgi ve şefkat sunmak onları daha da dostça hale getirecektir.

 Pug Pug’un en iyi özelliği, arkadaş edinmek. Pug’ler eğlenceli, komik ve oyuncudurlar ve sahiplerinin çoğu size en arkadaş canlısı köpek ırkı olduğunu söyleyecektir. Çin’den gelen bu Pug’lar, eskiden refakatçi köpekler olarak yetiştirildikleri için mutlu ve şanslı bir köpektir.

Puglar brakisefalik bir ırk olduğu için solunum sorunlarına eğilimli olabilirler, bu nedenle deneyimli sahipler bunun farkında olmalıdır. Bununla birlikte, iyi beslenme, egzersiz ve uygun bakım ile uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayabilirler.

 Labrador’un nazik gözleri, gülümsemesi ve sallanan kuyruğu vardır.  Cana Yakın Köpek Irkları 2024 Labradorlar gerçekten sevimli. Bununla birlikte, onlar sadece çekici görünmekten daha fazlası! Newfoundland’de köpekleri geri almak için ortaya çıkan Labs, hızla tüm dünyaya yayıldı. Günümüzde bir köpek parkına gitmeden en az birini görmeden gidemezsiniz.

Labradorların sık sık yardımcı köpekler olarak kullanılması, onların yardımseverliğinin bir göstergesidir. Güvenilirlikleri ve eğitimleri nedeniyle neredeyse rehber köpeklerle eşanlamlı hale geldiler. Bununla birlikte, bu yavrular, yanlarında olmadıkları zamanlarda bile herkesin beklediği en iyi arkadaşlardan bazılarını edinirler.

Pembroke Welsh Corgi

 Pembroke Welsh Corgi, Kraliçe II. Elizabeth’in uzun süredir favorisi olan sadakatlidir. Geçmişte çoban ve bekçi köpekleri olarak kullanılmış olsalar da, bu onların yolda arkadaş edinmek istemelerini engellemez. Sahipleriyle birlikte olmaktan hoşlanırlar ve nereye giderlerse gitsinler onları takip etmeye meyilli olurlar.

Corgi’ler çok sosyaldir, ancak çalışan kökenleri nedeniyle topuklarını kıstırırlar. Genel olarak, sizi korumak için çalışıyorlar! Ancak bunu yapmamaları için eğitilebilirler, özellikle evde çocuklar varken.

 

 

Cevap bırakın