Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler 2024

0 1

Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler merak edilir. Sevimli dostlar için çok sayıda zararlı böcek bulunur. Köpek ve kedinin böcek avlaması ve hatta bazen onları yemesi yaygın bir durumdur.

Kedinizin veya köpeğinizin böceklerin, örümceklerin veya diğer hayvanların peşinden koşmasını izlemek eğlenceli olabilir. Ancak bazı böcekler köpekler ve kediler için zehirli olabilir, ancak çoğu zararsızdır. Çok fazla böcek yutulması kusmaya, sinirlere ve bağırsaklara zarar verebilir.

Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler 2024

İnsanlar gibi böcekler de can sıkıcıdır. Tüylü dostlarımıza tutunarak beslenen böcekler vardır, ancak diğerleri savunma için ısırabilir veya sokabilir. Böcekler hastalıkları ve parazitleri taşıyabilir ve bazı böcekler zehirli ısırıkları nedeniyle insanların hayatını tehlikeye atabilir. Ne yazık ki, yaz aylarında böcek popülasyonlarının artması, kedi ve köpeklerin böceklerle daha fazla temas etmesine neden olur.

Zehirli Örümcekler: Çoğu örümcek, özellikle küçük ev örümcekleri, genellikle hayvanlara zarar vermez. Ancak insanlara zarar verebilecek her zehirli örümcek, evcil hayvanlarınıza da zarar verebilir. Evcil hayvanlar bizlerden çok daha küçük olduğu için örümcek ısırığı zehirlenmesi insan zehirlenmesinden daha ağırdır. Karadul örümcekleri hem köpekler hem de kediler için tehlikelidir. Örümcek ısırıkları, tehlikeli hastalıklara ve hatta ölüme neden olabilir. Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler 2024 Bazı ısırıklar lokalize reaksiyonlara neden olabilir. Diğerleri, Karadulunki gibi kusmaya, ishale, felce, sarhoş yürümeye ve kas titremelerine neden olur.

Oyuncu kediler, uçan, vızıldayan böceklere ilgi duyar. Bununla birlikte, sokmaları acı vericidir. Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler 2024 Kedilerde, insanlarda olduğu gibi, sokmaya karşı alerjik reaksiyon ve anafilaksi olasılığı vardır, ancak bu nadirdir. Aynı zamanda kedinin sokulduğu yeri yalaması daha yaygındır.

Kelebekler, güveler ve tırtıllar: Kelebekler ve güveler çoğu kedi ve köpek için tehlikeli değildir. Köpekler ve kedileri acıtan bazı tırtıllar vardır. Sıradan tırtıl sokmak nadiren tehlikelidir, ancak bazı büyük ve egzotik tırtıllar zehirli olabilir.

Kırkayaklar: Küçük ev çıyanları genellikle köpekler ve kediler için tehlikeli değildir. Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler 2024 Bununla birlikte, çıyanların zehiri avlarını yakalamak için ısırır. Kedi ve köpekler, daha büyük çıyanlardan ısırılabilir. Dev Kızıl Saçlı Kırkayak ve Kızıl Saçlı Kırkayak çok zehirli ve hatta ölümcül olabilir. Bu, lokalize bir reaksiyon veya ateş ve halsizlik gibi daha ciddi sorunlara neden olabilir. Neyse ki, bunların evinizde bulunması çok zor.

Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler

Akrepler: Bir akrep kediniz veya köpeğiniz ile karşılaşabilir. Bu durumda sıçrama ihtimali yüksektir. Akrepler en azından köpekler ve kediler için acı vericidir. Muhtemelen bir lokal reaksiyon yaratır. Daha ciddi koşullar, kedilerde kusma, nefes alma sorunları veya diğer olağandışı davranışlara neden olabilir.

 

Karıncalar: Karıncaların çoğu kedi ve köpekler için tehlikeli değildir. Evcil hayvanlarınızı büyük siyah karıncalar ısırabilir, ancak bu küçük ısırıklar onlara zarar vermez. Kedilerde ise ateş karıncaları çok tehlikeli olabilir. Zehirli ısırıkları acı vericidir ve en kötüsü anafilaksiye yol açabilir.

Hamam böcekleri, böcekler, cırcır böcekleri ve çekirgeler: Sert gövdeli böcekler genellikle canlılar için zararlı değildir. Bununla birlikte, dış iskeletlerinin yutulması ağız yaralarına ve mide sorunlarına neden olabilir. Hamam böcekleri, kedileri ve köpekler parazitler taşıyabilirler.

Pireler, Keneler, Sivrisinekler ve Sinekler: Pireler kaşıntıya ve hatta kansızlığa neden olabilir. Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler 2024 Kediler pire yutarlar, bu da tenya enfeksiyonuna neden olur. Sorunları önlemek için kene ve pirelerin tedavi edilmesi gerekir.

Hastalık vektörleri olduğu için keneler tehlikelidir. Kediler ve köpekler, kene kaynaklı birçok sorunla karşılaşabilir.

İnsanlar genellikle sivrisineklerin baş belası olarak görürler, ancak kalp kurdu hastalığını bulaştırabilirler. Kediler kalp kurdu için iyi bir evcil hayvan değildir, bu yüzden enfeksiyon nadirdir. Bununla birlikte, bu durum maalesef köpekler için çok vahimdir.

Kediler için sinekler eğlenceli olabilir ama aynı zamanda zorlayıcı da olabilirler. Kedi ve Köpekler İçin Zehirli Böcekler 2024 Bazı kediler, özellikle dışarıda yaşayan kediler, sinek ısırıklarından muzdariptir.

Yumurtalarını hayvanların derisine bırakan bazı sinekler vardır. Derinin altına girerek larva olgunlaşır. Bu durum, derinin altında küçük bir yuvarlak delikle kaplı küçük bir yumru olarak görünüyor. Olgunlaştıkça, büyük bir kurtçuğa benzeyen bir larva çıkar.

Koku Böcekleri: Koku böceklerinin doğası ve doğal savunma mekanizmaları nedeniyle, kokularının ne kadar kötü olabileceğini herkes bilir. Bu nedenle, bu tür olaylar pek olası değildir. Evcil hayvanınızın yiyen pis böceklerin miktarı, bu böceğin neden olabileceği sorunları belirler. Evcil hayvanınızın kusma ve ishaldiğinden emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, evcil hayvanınızın sindirim sisteminin bozulması en kötü durumdur. Bunun gibi durumların meydana gelmesi pek olası değildir çünkü koku böceklerinin doğal savunma mekanizmaları vardır ve hepimiz kokularının ne kadar kötü olabileceğini biliyoruz.

Cevap bırakın