Evcil Hayvan Sahibi Olmanın Dezavantajları Nelerdir ?

0 99

Evcil hayvan sahibi olmanın avantajları kadar dezavantajları da vardır. Evinize yeni gelen bir evcil hayvanın size alışması ve sizin ona alışmanız ne kadar çok hayvan sevgisine sahip olsanız da biraz zaman alacaktır. Korunduğunuz kalenizde yabancı birer pati görmek, kurulu olan düzeni yine o sevimli patilerin bozduğunu görmek en başta sinir bozucu olsa da giderek bu duruma alışarak normal tepkiler vermeye başlayacaksınız.

 Evcil hayvan beslemenin en büyük dezavantajlarından birisi de temizliğe olumsuz yönde etki etmesidir. Eğer çok titizim ama bir evcil hayvan edinmek istiyorum derseniz tabii ki bunun suda yüzeni kafes içinde öteni de mevcuttur. Bu noktada karar vermeniz gereken koltuğa, üzerinize yapışmış tüyleri gördüğünüzde, mutfaktaki sürahinin yerlere çalındığını gördüğünüzde ya da yatağınızda bir iki dışkılamayla karşılaştığınızda, hayvan sevginizin mi ve yahut temizlik duygunuzun mu ağır basacağı konusudur.

Yeni bir bebeğin dünyaya getirildiği ortamda bir evcil hayvan beslemek istiyorsanız da dikkate almanız gereken birkaç nokta olması gerekmektedir. Çocuğun çevresindeki nesne ve olgulara tepki vermeye başladığı iki yaşından sonrası zaman için bir evcil hayvan ortamında çocuğu bulundurmak daha doğru olacaktır. Bebeğim hayvan sevgisiyle aşılansın, beraber emeklesinler, beraber sür içsinler düşüncesi çocuğunuzun bazı gelişimsel özellikleri açısından ne kadar güzel bir davranış olsa da, çocuğunuzun boğazına kaçacak bir tüyün onun bazı fonksiyonel olaylarını etkileyebileceğini unutmamalı; var olan düşüncenizi gerçekleştirmek istiyorsanız bu hususta çok titiz davranmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Temizlik konusu haricindeki evcil hayvan beslemenin diğer dezavantajlarından birisi de zamansız olarak uykunuzdan uyanmak zorunda kalıp eşofmanlarınızı giyinerek sabahın ya da gecenin bir körü park ve bahçelerde dolaşmanızdır. Bu noktada evcil hayvanınız ihtiyacını giderirken birçok ağaç, çalı çırpı yapısını incelemeniz bu konuda bilgi edinmeniz bu dezavantajlı olayı avantaja çevirebilir.

Evcil hayvan beslemek sorumluluk sahibi olmayı beraberinde getirdiği gibi makyaj ürünleri ile aranızı da yapabilir. Keza hiç kimse yüzünde, kolunda tırmalama izleri ile işe, okula ve yahut bakkala dahi gitmek istemez.

Bu güzel canların dezavantajları o minik kalpleri kadar küçüktür. Gerekli şartlar sağlandığında, dikkatli ve kontrollü davranıldığında dezavantajlar avantaja çevrilerek can dostunuzla mutlu bir yaşam sürebilirsiniz.

https://www.evcildunyasi.net/2019/01/03/evcil-hayvan-sahibi-olmanin-avantajlari/
Cevap bırakın